ŠKODA Superb võitis "Top Gear Awards 2016" võistlusel kaks tiitlit.

Lisatud 02.12.2015

Uus Superb pälvis parima äriauto ning "väärt iga senti" auto auhinna.

Oktoobris toimus "Top Gear Awards 2016" turnee, mis sai avalöögi Vilniuses ja jõudis finišisse Tallinnas ning mille käigus valisid Top Gear autoajakirja kolme Balti riigi esindajad ja külaliseksperdid aasta silmapaistvamad uued autod. Turneel osales kokku 16 täiesti erinevat automudelit, mille seast valiti mitmetele auhindadele omanikke.

Turnee peakorraldaja Darius Grinbergas ütles, et varasematel aastatel oli valikus kummalisi mudeleid, mille kohta ta kindlalt teadis, et need ei saa ühtki auhinda. "Sel aastal ma ei näe ühtki nii halba mudelit – kõigil autodel on midagi erilist ja täiesti erinevale sihtgrupile."

Škoda Superb on Dariuse meelest tänavu hoopis erinev varasematest mudelitest. "Eelmine versioon oli perfektne auto, kuid justkui ilma hingeta, liiga igav. Piisavalt mahukas – transpordi või elevanti seal sees. Nüüd on see muutunud stiilsemaks ja detailiderohkemaks."

Läti venekeelse Top Geari toimetaja Ilmaras Likumas avaldas, et tema jaoks on parima auto valimine alati väga individuaalne teema. "See sõltub alati sõitja vajadustest. Igaüks peab leidma oma vajadustele ja soovidele vastava auto - mängu tulevad auto sõiduomadused, välimus, põnevus, maksumus," sõnas ta.

Tänavusel Top Geari auhinnatuuril osalevatest autodest on Likumasele jätnud sümpaatse mulje näiteks Volvo XC90 ja Škoda Superb. Mehe sõnul on Superb tõeline tunnistus sellest, millise arengu on Škoda 25 aastaga läbi teinud.

Uus Škoda Superb valiti "Top Gear Awards 2016" võistlusel aasta parimaks äriautoks ning võitis ka "väärt iga senti" auhinna.