ŠKODA Rapid võitis maineka „red dot“ disainiauhinna.

Lisatud 20.03.2013

ŠKODA Rapid on võitnud rahvusvaheliselt tunnustatud kvaliteedimärgi väljapaistva disainialase saavutuse eest ja ühe maailma ihaldusväärseima disaini kvaliteeti kinnitava märgise - „red dot“ tootedisaini auhinna.

37 tuntud eksperdist koosnenud žürii tunnustas Rapidi disaini esile tõstnud omadusi - täiuslikud proportsioonid, puhtalt modelleeritud pinnad, sirged ja selgepiirilised jooned, ajatult elegantne üldmulje. Uus Octavia tõsteti žürii poolt esile geniaalsete detaililahenduste poolest ning pärjati „honourable mention“ auhinnaga.

ŠKODA kaubamärk on ekspertide seas tuntud - tegemist on ŠKODA jaoks kuuenda „red dot“ auhinnaga. 2010 aastal võitsid „red dot“ auhinna ŠKODA mudelid Superb ja Yeti. Fabiat tunnustati auhinnaga 2008, sellele eelnes Roomster 2007. Esimene ŠKODA mudel, mis võitis žürii poolehoiu ja „red dot“ tootedisaini auhinna oli populaarne Octavia Combi 2006 aastal.

Käesoleval aastal 1865 disainerit, arhitekti ja ettevõtet 54 riigist esitasid hindamisele 4662 toodet – see on rohkem kui kunagi varem „red dot“ ajaloos. Auhinnasaajad valib iga-aastaselt rahvusvaheline žürii, mille liikmed inspekteerivad ja testivad esitatud tooteid, hinnates nende innovaatilisust, funktsionaalsust, ergonoomikat, pikaealisust, ökoloogilisust jms. Ihaldatud märgise pälvivad tooted, mille funktsioon ja disain moodustavad suurepärase väljanägemisega terviku. Tegemist on ühe olulisema rahvusvahelise disainiauhinnaga, mis selle algusaastast 1955 kannab eesmärki tunnustada väljapaistvat disaini ja teerajajaid disainis.

2013. aasta võitjad kuulutatakse välja 1. juulil pidulikul tseremoonial Saksamaal Esseni ooperimajas Aallto teatris. Uus ŠKODA Rapid on seejärel esindatud neljanädalasel erinäitusel „red dot" disainimuuseumis koos teiste auhinnasaajatega 2. kuni 28. juulini 2013. Muuseum asub maailma kultuuripärandisse kuuluvas Zeche Zollverein söekaevanduskompleksis ning selle kaasaegse disaini püsikollektsioon on maailmas suurim. Rohkem infot „red dot“ disainiauhindade kohta leiab selle kodulehelt.