ŠKODA lipulaev Superb läbib mudeliuuenduse

Lisatud 09.04.2013

ŠKODA jätkab aktiivsel mudeliuuenduste lainel. Sedakorda on värskenduskuuri läbinud ŠKODA lipulaevad Superb ja Superb Combi. Muudatused toovad kaasa uuendused välises disainis, tehnoloogilisi täiustusi uudsete funktsioonide näol ning efektiivsemad näitajaid – vähenenud kütusetarve ja CO2 väljalase. Jätkuvalt esindab Superb ŠKODA kaubamärgi traditsioonilisi väärtusi, pakkudes keskklassi standardeid ületavat mugavust – muljetavaldav ruumikus, suurepärane funktsionaalsus ja mugavus, tipptasemel turvalisus, hea hinna-kvaliteedi suhe ja ajatu elegants.

Värskenduskuuri läbinud Superbi puhul saab näha uuendusi nii esi- ja tagaosas, mis nüüd hakkavad peegeldama selgelt aimatavaid ŠKODA uue disainikeele elemente. Peamised muutused esiosas ulatuvad kuni A-piilarini ning hõlmavad iluvõre, logomärgi, laternad, põrkeraua ja kapoti. Valikusse lisanduvad uudisena b-xenon esilaternad integreeritud LED-päevatuledega.

Uuendatud luukpära ja universaali tagaosad on samuti mõjutatud uue disainkeele joontest. Tagatulede kuju meenutab senisest intensiivsemalt kaubamärgile omast C-kuju, mida omakorda rõhutab veelgi kolm LED-tulede joont. Valikusse lisandub kaks uut metallikvärvi – hall „metal grey“ ja valge „moon white“ – ning täiendav 16-18 tolliste velgede valik.

Interjööri uuendused kajastuvad rooliratta disainis (kolme- või nelja kodaraga rooliratas tuleb saadavale kokku kuni 9 variatsioonis) ning istmekatete valikus, kuhu on lisandunud 9 uut versiooni erineva polstri ja lõikega, sealhulgas eksklusiivseima varustusastmega Superb L&K interjööri pruun/elevandiluu toonis kombinatsioon.

Mootorite ja sõidutehnoloogia osas toovad uuendused kaasa valitud mootoritel kuni 19% kütusekulu säästu võrreldes nende eelkäijatega. Mootorivalikust säästlikeim Superb GreenLine tarbib vaid 4,2 liitrit / 100 km kohta, CO2 väljalaskega 109 g/ km. kohta. 2.0 TDI/103 kW diiselmootor saab 4x4 versioonile manuaal käigukasti ning suurem nelikveoline 2.0 TDI/125 kW diiselmootor 6-käigulise DSG automaatkäigukasti.

Ruumirohkuse poolest hästi tuntud ning omas segmendis rekordeid loov Superb teeb veel ühe sammu tagaistmel reisijate mugavuse suurendamiseks: eesmist kaasreisija istet saab uuendatud mudelitel taga istudes lihtsal moel elektrooniliselt liigutada.
Uuenduse läbis ka Superbi unikaalne TwinDoor funktsioon, mille puhul tagaluuk avaneb kahes osas: kas ainult pagasiruumi luuk või terve tagaluuk koos tagaaknaga. Nüüd on funktsiooni veelgi mugavam käsitseda – kui siiani pidi režiimi vahetamise nuppu vajutama, siis nüüd on kumbki avamisrežiim saanud eraldi nupu. Värskeima tehnoloogia najal hakkab tööle ka automaatne parkimisassistent, mis oluliselt lihtsustab külgparkimise manöövri läbi viimist.

Uuendatud ŠKODA Superb ja Superb Combi ülemaailmne esmaesitlus toimub 19. aprillil Shanghai rahvusvahelisel autonäitusel. Euroopa autoturgudele jõuavad värskendatud Superb ja Superb Combi 2013 suvekuudel.