ŠKODA Fabia roolis 13 aastaga ligi 25 korda ümber maakera

Lisatud 04.07.2013

2000 aastal toodetud ŠKODA Fabia 1.9 TDI 74 kW on läbinud miljon kilomeetrit ning vaatamata muljetavaldavale läbisõidule on sõiduk selle teekonna lõpul tipp-konditsioonis. 3. juulil tähistas ŠKODA seda harukordset sündmust Mlada Boleslavis asuvas ŠKODA muuseumis. Sõiduki omanik, Peter Kirchhoff Saksamaalt on hetke punktuaalse täpsusega ette planeerinud ning muuseumi ees peatudes kuvas odomeeter sensatsioonilised 999 999 km.

ŠKODA Fabia on pälvinud tähelepanu ja tunnustust selle algusajast. Juba esimese põlvkonna Fabia esitlus Frankfurt Motor Show autonäitusel aastal 1999 lõi autoturul laineid ning samal aastal võitis mudel esmakordselt Euroopa juhtiva autoauhinna Golden Steering Wheel.

Need positiivsed uudised, samuti ühehäälne kiitus ajakirjanduse poolt ning taskukohane alghind  18 798 DEM neil päevil tõukasid Peter Kirchhoffi otsustama Fabia ostu kasuks. 3.juulil 2000 aastal sai temast uue hõbedase Fabia omanik ning sellest ajast alates on ärikorraldust õppinud mees pidanud punktuaalse täpsusega arvestust iga läbitud kilomeetri ja autole kulutatud summa üle. Aastate jooksul on  vapper Fabia olnud tema jaoks usaldusväärne partner ning alt vedanud vaid korra, 305 000 km läbimisel. Tehniliste ülevaatuste läbimine ei ole tekitanud omanikule probleeme ning ka juunis tehtud põhjaliku ülevaatuse järgselt nimetati sõidukit spetsialistide poolt originaalkonditsioonis olevaks; selle väljalaskesüsteem, mootor, käigukast ja sidur on veel tehase paigaldusega. 

„Kilomeetrimiljonär“ Peter Kirchhoff jätkab lojaalse ŠKODA Fabia kliendina, oodates nüüd järgmise generatsiooni mudelit. Tema ustava Fabia odomeeter kuvab peale 999 999 näidikut vaid kuus kriipsu – seal lihtsalt ei ole ruumi seitsmenda numbri jaoks – ent punktuaalne ärimees soovib jätkata täpset arvestust läbitud kilomeetrite kohta. Oma praeguse Fabia, mis on miljoni kilomeetri läbimisega jäädvustanud end autotööstuse ajalukku, kavatseb ta annetada Mlada Boleslavis asuvale ŠKODA muuseumile.

Üle maailma on ŠKODA Fabia populaarsus kasvanud ning Fabia on tõusnud üheks menukaimaks ŠKODA mudeliks. Ainuüksi 2012 aastal müüdi Saksamaal üle 40 000 uue sõiduki ning veerand miljonit klienti üle maailma valisid oma sõiduvahendiks ŠKODA Fabia.