ŠKODA Fabia pärjati tunnustatud Red Dot disainiauhinnaga

Lisatud 13.04.2015

Väärikalt auhinnatud uus Fabia – täiesti uus ja värske disainiga väikeauto võitis oma väljapaistva tootedisaini eest ühe maailma ihaldusväärseima disaini kvaliteeti kinnitava märgise - „red dot“ tootedisaini auhinna.

Tunnustatud ekspertide žürii annab seda auhinda välja kord aastas toimuva Red Dot Design Awards konkursi raames. Saksamaa Design Zentrum Nordrhein-Westfaleni loodud Red Dot disainiauhind on maailma prestiižseim disainiauhind ning seda peetakse tunnustatud kvaliteedimärgiks. ŠKODA Fabia on kaheksas ŠKODA mudel, mis on antud auhinnaga pärjatud.

Uus ŠKODA Fabia on Euroopa turul olnud alates 2014. aasta novembrist. Auto emotsionaalne, julge ja uuenduslik välimus paelus kohtunike tähelepanu. Oma väljapaistva disainiga on populaarne väikeauto oma eelneva põlvkonna mudelist sportlikum, omanäolisem ja väljendusrikkam. Uuel ŠKODA Fabial on iseloomu, see on kirglik, modernne ja isikupärane. See mudel on ka esimene ŠKODA auto, kus on kasutatud disainielemente ŠKODA VisionC ideeautost.

ŠKODA uus disainikeel võitis Red Dot Design Awards kohtunike südamed. 38 rahvusvahelist disainieksperti 25-st erinevast riigist hindasid uut Fabiat ja teisi automudeleid sellistes kategooriates, nagu innovatiivsus, funktsionaalsus, ergonoomika ja vastupidavus, samuti ka keskkonnasõbralikkus ning töökindlus.

“Uus Fabia on dünaamilisem ja isikupärasem kui kunagi varem!”, ütles Škoda peadisainer Jozef Kabaň. “Meil on ülimalt hea meel, et uus disainikeel on võitnud ekspertide, ajakirjanike ja klientide kiituse. Red Dot disainiauhinna võitmine kinnitab meile, et oleme ŠKODA disainikeelt välja arendades õigel teel.”

Lisaks disainile seab uus Fabia oma klassis standardid kõrgele ka tehnoloogia ja funtsionaalsuse valdkonnas. See väikeauto on väga ökonoomne ning esindab mitmeid tippklassi autodest tuntud tehnoloogilis lahendusi. ŠKODA on tuntud oma keskmisest suurema mahutavusega autoed poolest, siin ei ole erand ka uus Fabia, pakkudes oma klassi suurimat pagasiruumi.

Disaini ja funktsionaalsuse ideaalne kooslus on toonud edu. 2015 aasta esimese kahe kuuga on Fabia tarnete arv kasvanud Lääne-Euroopas 11.7% ja Kesk-Euroopas 32.7%.

ŠKODA kaubamärk on ekspertide seas tuntud - tegemist on ŠKODA jaoks juba kaheksanda „red dot“ auhinnaga. Esimene ŠKODA mudel, mis võitis žürii poolehoiu ja „red dot“ tootedisaini auhinna oli populaarne Octavia Combi 2006 aastal. Järgmisel aastal sai tunnustuse Škoda Roomster ning 2008 aastal Fabia. 2010 aastal võitsid „red dot“ auhinna ŠKODA mudelid Superb Combi ja Yeti. 2013 aastal tunnustati Škoda Rapid´it esimese mudelina traditsioonilise ettevõtte uue disainikeele eduloos ning eelmisel aastal jätkas edu ŠKODA Rapid Spaceback.