What Car? Aasta Auto 2015 on Škoda Fabia

Lisatud 08.01.2015

Škoda Octavia võitis „parima pereauto“ kategooria.

Uus Škoda Fabia võitis maineka What Car? Aasta Auto 2015 peaauhinna, olles pärjatud ka parimaks väikeautoks.

Särav auhinnatseremoonia toimus 7. jaanuari hilisõhtul Londonis, kus juba 38. korda jagati What Car? Aasta Auto auhindu. See on juba teine kord, kui Škoda populaarne väikeauto võidab peaauhinna - esimese põlvkonna Fabia võitis esikoha täpselt 15 aastat tagasi, 2000. aastal.


Lisaks Fabiale võitis Škoda Octavia parima pereauto tiitli ning seda juba teist aastat järjest.

What Car? toimetaja Jim Holderi sõnul osutus Fabia valituks just tänu 1,2 TSI 90 hj mudelile. "Fabia on selle ihaldatud auhinna igati ära teeninud – mitte ainult seetõttu, et tegemist on hästi varustatud ja praktilise väikeautoga, vaid ka seetõttu, et võrreldes konkurentidega on ta teinud läbi väga suure arengu." Kokku kandideeris peavõidule veerandsada uut mudelit, auhindu jagati lisaks peavõidule ka 16 erinevas alamkategoorias.

What Car? Eesti peatoimetaja Tõnu Trammi hinnangul ühtib Suurbritannias välja antud prestiižika valimise peapreemia täielikult Eesti autoostjate eelistustega. „Nagu ka aasta tagasi, mil peavõidu noppis Nissan Qashqai, võib ka tänavuse võitja kohta öelda, et see läks vägagi õigele autole. Škoda Octavia oli lõppenud aastal eestlaste lemmikauto ning pole kahtlustki, et äsja müügile jõudnud uus Fabia toob sellele automargile veelgi ostjaid juurde.“

Uus Škoda Fabia on tänaseks Eestis müügil ning seda igati soodsa hinnaga: alates 9990 eurost. Peaauhinna pälvinud mudel, 1,2 TSI 90 hj, maksab alates 11 310 eurost.

Uus Škoda Fabia – mida esitleti avalikkusele Pariisi autonäitusel eelmise aasta oktoobris, ning on nüüd saadaval müügisaalides üle Eesti - on kolmanda põlvkonna populaarne ŠKODA väikeauto. Alates esimese põlvkonna Fabia müügiletulekust 2000. aastal on üle maailma müüdud 3,5 miljonit Fabiat. Saadaval viieukselise luukpära ja universaalkerega, on uus Fabia omas segmendis teerajaja, tutuvustades innovatiivseid meelelahutussüsteeme, tipptasemel turvalisust ning mugavust.

Loe uudist whatcar.ee´st pikemalt SIIT.

Tutvu uue Fabiaga lähemalt SIIN.