Uute abisüsteemide ja parimate ühenduvusteenustega Škoda Octavia mudeliuuendus

Lisatud 16.12.2016

ŠKODA Connecti mobiilsed veebipõhised teenused pakuvad parimat kasutusmugavust. Veebipõhised teabe- ja meelelahutusteenused värskeima info ja meelelahutuse tarbeks. Care Connect teenused abiks ja kaugjuurdepääsuks.
Uued juhiabisüsteemid veel suurema turvalisuse ja mugavuse jaoks.

ŠKODA OCTAVIA on alates 2017 aasta märtsist saadaval täiesti uue kujunduse saanud esi- ja tagaosaga, tipptehnoloogiliste juhiabilahenduste, info- ja meelelahutussüsteemide ja ühenduvusega, samuti lisandub uut varustust. Mobiilsed veebipõhised teenused seovad ŠKODA OCTAVIA omanikuga tihedalt, ning arvukad juhiabisüsteemid teevad sõitmise veel mugavamaks ja turvalisemaks.

ŠKODA on oma müügipriimuse varustanud laia valiku ühenduvusteenustega, milleks on ŠKODA Connecti nime all pakutavad mobiilsed ühenduvusteenused. Need on jaotatud kahte kategooriasse. Esmalt veebipõhised teabe- ja meelelahutusteenused, mis on saadaval Amundseni ja Columbuse navigatsioonisüsteemiga ja mida kasutatakse informatsiooni ja navigatsiooni jaoks, ja teiseks Care Connect teenused, mis pakuvad abi ja kaugligipääsu autole olenemata teabe- ja meelelahutussüsteemist.

Veebipõhised teabe- ja meelelahutusteenused võimaldavad autos jälgida asukohapõhist ja reaalajas uuenevat informatsiooni nagu kütusehinnad, parkimisinfo, uudised ja ilm. ŠKODA Connect portaali abil saab sihtkohti, marsruute ja huvipakkuvaid kohti otse arvutist autosse saata. Columbuse süsteemi jaoks on saadaval ka teisi teenuseid nagu Google Earth™ ja Google Street View™. Veebipõhine kaardiuuendusteenus uuendab kasutuselolevaid kaarte regulaarselt uusimaiks saadaolevaiks. Kasulik on kindlasti ka veebipõhine liiklusinfo – see kuvab valitud teekonnal parajasti olevaid liiklusolusid ja soovitab liiklusummiku korral mõistlikke alternatiivmarsruute. Antud teenus ei ole esialgu siiski Eestis veel kättesaadav.

Care Connect teenuste seas on üks olulisimaid Hädaabikõne (eCall). Kui õnnetuse järel aktiveerub turvavarustus, teavitatakse sellest hädaabikeskust. Lisaks on olemas väiksematest õnnetustest teavitamise funktsioon ja rikkekõne teenus. Hooldus- ja rikketoe teenuste seas on ka hooldusaja planeerimine (Service Scheduling). Selle raames võtab esindus omanikuga ühendust enne auto hoolduse aja saabumist, et leppida kokku mugav ja õigeaegne teenindus.

Uus ŠKODA Connect rakendus nutitelefonile toetab samuti rohkem Care Connect teenuseid, millest eriti tähelepanuväärsed on uued kaugjuurdepääsuteenused. Näiteks Sõiduki oleku (Vehicle Status) teenus informeerib kasutajat distantsilt tulede olekust või sellest, kas uksed on lahti või kinni. Parkimiskoha (Parking position) funktsioon näitab, kuhu auto on pargitud. Signaal ja vilgutus (Honk & Flash) funktsioon teeb auto leidmise lihtsamaks, aktiveerides, nagu nimi viitab, signaali ja suunatuled. Asukohateavitus (Area Notification) ja Kiiruseteavitus (Speed Notification) informeerivad omanikku, kui autot liigub lubatud piirkonnast välja või sellega ületatakse etteantud kiirusepiirangut.

Terviklikult uuendatud ŠKODA OCTAVIA juhiabisüsteemid ületavad kompaktklassi standardeid. Mõned neist pärinevad kõrgematest klassidest ja täiendavad niigi väga laiaulatuslikku valikut. Jalakäija tuvastussüsteem on linnasõiduks loodud. Kui kiirustevahemikus 10-60 km/h peaks lähenevate autode trajektoorile ohtlikult astuma jalakäija, käivitab süsteem hädapiduri. See süsteem on osa valikulisest Sõidusuunas auto lähiümbrust jälgivast radarisüsteemist (Front Assist), mis sisaldab muuhulgas linnasõidu hädapidurdusfunktsiooni. Pimenurgatuvastus (Blind Spot Detect) abistab juhti sõiduraja vahetusel, kasutades tagumise liikluse jälgimiseks kaht radarit. Kokkupõrkeohu puhul süttib välispeeglis hoiatustuli. Tagurdamisel läheneva sõiduki eest hoiatav süsteem (Rear Traffic Alert) abistab parkimiskohalt lahkumisel – see tuvastab lähenevaid sõidukeid kaugemalt, kui tavalised parkimisandurid ja ohu korral ka peatab tagurdava auto.

Veel üks kasulik ŠKODA OCTAVIA uuendus on Haagiseabi. Kasutades välispeeglite pöördlülitit, määratleb juht suuna, kuhu soovib oma haagisega tagurdada. Kui juht siis aeglaselt tagurdab, roolib auto iseseisvalt haagise soovitud suunale. Uudisena suudab Manööverdamisabi peatada tagurdava auto, kui auto taga tuvastatakse takistus.

ŠKODA salongides üle Eesti on Octavia mudeliuuendus saadaval alates märtsist 2017 aastal.