UUS Octavia pälvis Euro NCAP kõrgeima hinde

Lisatud 06.03.2013

Värskelt avaldatud Euro NCAP testide tulemuste kohaselt saavutas uus ŠKODA Octavia Euro NCAP kokkupõrketestides maksimumtulemused ehk 5 tärni. Turvalisus on ŠKODA sõidukite loomisel üks prioriteete ning uue Octavia laiaulatusliku turvavarustuse tõhusust kinnitavad suurepärased tulemused nii täiskasvanud reisijate, lapsreisijate, jalakäijate kui ohutusabisüsteemide testide kategooriates. Täiskasvanud reisijate ohutuse kategoorias pälvis Octavia 93% võimalikust punktisummast, kus tähelepanuväärselt kõrgel tasemel on esiistmetel reisivate täiskasvanute ohutus.

Testide läbiviijatele avaldasid muljet uue Octavia innovaatilised ohutusabisüsteemid, millest valdav osa on senini olnud kõrgema klassi sõidukite pärusmaa. Aktiivset turvalisust täiustavate ohutusabisüsteemide loetelust leiab funktsioone nagu sõidusuunas ohuolukordi monitooriv Front Assistant, sõidureas püsimist jälgiv Lane Assistant, ahelkokkupõrke pidur, juhi väsimust tuvastav süsteem, avariiohu ilmingutel aktiveeruv Pre-Crash funktsioon jms. Need süsteemid aitavad juhil ennetada ohusituatsioone või nende tekkimisel leevendada võimalikke tagajärgi.

 Uues Octavias on nii juht kui kaasreisijad ümbritsetud ka kõikehõlmava passiivse turvalisuse elementide paketiga. Kuni 9 turvapatja, sealhulgas esmakordselt Octavial põlve turvapadi juhile ja külgturvapadjad taga, mis toimivad peensusteni lihvitud koostöös 3-punkti turvavöödega, pakuvad reisijatele tõhusat kaitset kahjustuste eest. Lisaks sõiduki täpsel inseneritehnoloogial baseeruv jäik ja kerge kerestruktuur, segmendi pikim teljevahe (+108 mm võrreldes eelkäijaga) annavad märkimisväärse tulemuse: stabiilne ja tasakaalus vedrustusega šassii, mis vastab kõigile turvalisuse ja mugavusnõuetele.

Euro NCAP (European New Car Assessment Programme) on sõltumatu organisatsioon, mille moodustavad Euroopa transpordiministrid, auto-moto klubid, kindlustuse esindajad ja tarbijakaitse institutsioonid.

Vaata videot siit.