Uus Fabia pälvis Euro NCAP kõrgeima hinde

Lisatud 05.01.2015


Uus Škoda Fabia on üks turvalisemaid väikeklassi autosid turul.
Värskelt avaldatud Euro NCAP testide tulemuste kohaselt saavutas uus Škoda Fabia Euro NCAP kokkupõrketestides maksimumtulemused ehk 5 tärni. Turvalisus on ŠKODA sõidukite loomisel üks prioriteete ning uue Fabia laiaulatusliku turvavarustuse tõhusust kinnitavad maksimumpunktid kõigis neljas kategoorias: täiskasvanud reisijate, lapsreisijate, jalakäijate ja ohutusabisüsteemide testide kategooriates.

Uus Fabia on toonud kõrgema klassi ohutusabisüsteemid väikeauto klassi. Aktiivset turvalisust täiustavate ohutusabisüsteemide loetelust leiab funktsioone nagu sõidusuunas ohuolukordi monitooriv Front Assistant, juhi väsimust tuvastav süsteem, eesmised ja tagumised parkimisnadurid, kiiruspiiraja Speedlimiter ja standardvarustusse kuuluvad 6 turvapatja. Elektrooniline stabiilsuskontroll (ESC) on uuel Fabial veelgi täiuslikum. XDS+ (elektrooniliselt juhitav diferentsiaal) võimaldab läbida kurve ohutumalt ja dünaamilisemalt. Kui osa eesmistest turvapatjadest on aktiveeritud, kõrvaldab uus funktsioon – MKB (ahelkokkupõrke ennetamise süsteem) – kontrollimatu külglibisemise.

Maksimumaalsed 5 tärni tõestavad, et uus Škoda Fabia on üks turvalisemaid väikeklassi autosid turul.

Euro NCAP (European New Car Assessment Programme) on sõltumatu organisatsioon, mille moodustavad Euroopa transpordiministrid, auto-moto klubid, kindlustuse esindajad ja tarbijakaitse institutsioonid.

Uus Fabia HB ootab teid salongides üle Eesti. Uue Fabia Combiga saate tutvuda alates veebruarist.
Tutvu uue Fabiaga lähemalt SIIN.