Uuele ŠKODA Rapid’ile kõrgeim turvalisushinnang

Lisatud 04.12.2012

Täna, 28. novembril avaldatud Euro NCAP testide tulemustega pälvis ŠKODA uudismudeli Rapid turvalisus sõltumatu osapoole kõrge tunnustuse, saavutades Euro NCAP kokkupõrketestides maksimumtulemused ehk 5 tärni. Suurepärase hinna-väärtussuhtega kompaktsedaan Rapid on oma segmendis üks turvalisemaid sõidukeid ning auto laiaulatusliku turvavarustuse tõhusust kinnitavad väga head ja head tulemused nii täiskasvanud reisijate, lapsreisijate, jalakäijate kui ohutusabisüsteemide testide kategooriates.

Täiskasvanud reisijate ohutuse kategoorias teenis Rapid 94% üldtulemuse, saavutades esiistmetel reisijate ohutuses maksimumi laup- ja külgkokkupõrke testides. Väga heaks osutusid ka lapsreisija ohutuse näitajad, kus maksimumpunktid saadi kolme aastaste laste ohutust käsitlevais testides. Olles kinnitatud tagaistmel ŠKODA originaaltarvikust Isofix lasteistmega, ei saanud mannekeenid vigastada ei laup- ega külgkokkupõrke testides. Üldtulemusena saavutas Rapid 80% lapsreisija tuvalisuse kategoorias.

Euro NCAP hindas positiivselt tulemusi ka jalakäija turvalisuses, kus Rapid saavutas 100% põrkeraua kokkupõrketestis. ŠKODA Rapidi põrkeraud on disainitud vähendamaks õnnetusjuhtumi korral selle kahjustavaid mõjusid jalakäijate jalgadele. Sõiduki kapott pälvis kõrge tunnustuse testis, kus hinnati kokkupõrke mõju õnnetusjuhtumil laps-jalakäijaga.