Tehnoloogiablogi autotest: uus ŠKODA Octavia - sõidaks ikka küll!

Lisatud 23.07.2013

„No Skodaga ma küll ei sõidaks“, oli lause, mida paar nädalat tagasi mitu korda päevas kuulsin, kui uue Octavia rooli keerasin. Esimesel päeval jäin veel päris rahulikus, aga mida rohkem kilomeetreid läbisin, seda rohkem see lause mind häirima hakkas.  Nüüd olen saanud aega,  et  järele mõelda ja omapoolne vastus anda.

Kui tavaliselt piirdub minu jaoks autode testimine mööda maanteed sõitmisega, siis Octaviaga tegin erandi.  Läbisin üle 500 kilomeetri, nii asfalt-, kruusa-  kui ka päris muruteed ning jäin sinna ka ööseks (sest üks õige autotestija lihtsalt  ei lähe telki magama).  Ja huvitaval kombel pole mul sellele autole mitte midagi ette heita.

Ainus, mis mind kolmandal päeval pisut häirima hakkas, oli Skoda logo, mis tundub mulle ühe automargi  kohta pisut liiga kirju. Aga see pole kindlasti selline põhjus, mis paneks mind sellest autost loobuma. Tegelikult meeldiks mulle, kui see logo oleks seal üldse  Volkswageni  oma, sest poolenisti ta ju seda ongi.

Oma sõidumugavuselt ei jää Octavia  küll grammigi Volkswagenile alla (eriti meeldis mulle 7-käiguline käigukast ning maanteel ringipööramisraadius.). Ainus erinevus tundub olevat hinnas ja see räägib Octavia kasuks. Uue  Octavia hinnad algavad 14 990 eurost.  Hinnakirjaga tutvudes avastasin aga veel ühe toreda üllatuse. Võrreldes teiste automarkidega  on Skodade lisavarustus küllaltki odav, hinnad algavad lausa kümnest eurost (ma arvasin, et selle raha eest ei saa üheski salongis mitte midagi).

Kuna tegemist on suhteliselt suure kerega autoga, (testitav auto  oli 1,8 mootoriga ning automaatkäigukastiga),  siis ma ei arvanudki, et see väga vähe kütust võtab. Sain keskmiselt 6-7 l/100 km hakkama, mis on tegelikult üsna hea tulemus sellise masina kohta. Kindlasti saaks tulemust manuaalkastiga veelgi vähendada.

Seega, minu lühike vastus on, et sõidaks ikka küll! Võib- olla tõesti oli Skoda kunagi keskpärane auto, kuid täna on see auto, millest paljud unistavad, kaasaarvatud mina. Ja kellele minu arvamusest ei piisa,  siis tasub piiluda SIIA! Sealt leiab terve rea teste, mille on just Octavia kinni pannud.
__________________________________________
Allikas: www.naistemaailm.ee/blogid/teholoogiablogi
Margus Püvi 23.07.2013