Tartu Motoshow pakub lisaks autodele ka rohkelt silmailu

Lisatud 24.09.2014

Tartus 26.-28. septembril toimuval automessil Motoshow 2014 ootab Tartu messikeskuses ŠKODA väljapanekut külastama ŠKODA Tartu esindus Aasta Auto AS. Siseekspositsioonis on tutvumiseks ŠKODA uudismudelid Octavia G-TEC CNG ja Octavia Scout, ŠKODA Yeti ning Rapid Spaceback.

Keskmine kulu kütusele on kõigest 2,7 eur / 100 km – mudeliga Octavia G-TEC CNG täiesti võimalik! ŠKODA uudismudelil Octavia G-TEC CNG´l on uudne 1.4 TSI G-TEC CNG kahekütuseline mootor, mis on loodud loodusliku gaasiga ja bensiiniga sõitmiseks. CNG on peamine kütus, juhil ei ole võimalik valida bensiini või CNG kasutamise vahel. Bensiini kasutatakse automaatselt kui CNG lõpeb paagis otsa ning käivitamisel juhul, kui temperatuur on langenud väga madalale või mootori seadistamiseks. Bensiinipaagi maht on 50 l, mis annab kogu sõiduulatuseks(CNG+bensiin) rohkem kui 1300 km.

ŠKODA mudelivalikus nüüd kokku 15 erinevat nelikveolist mudeli, mootori-ja käigukasti kombinatsiooni! Teise uudisena toob ŠKODA uue mudeli Octavia Scout, mis on sõiduauto ja maasturi suurepärane hübriid. Octavia Scout paistab silma kere ümbritseva tugeva kaitseplasti, kuni 171 mm kõrguse kliirensi ning vastupidavate, ent mugavate istmekatete ja roostevabast terasest pedaalikatete poolest. Viienda põlvkonna Haldex-5 nelikveosüsteem tuleb millisekundite jooksul toime pisimagi muutusega Scouti rataste all. Esmakordselt Škoda mudelivalikus on saadaval ka selline versioon, mis paneb õhkama iga teadlikuma autosõbra: nelikvedu, DSG automaatkäigukast ja uus 184 hj diiselmootor.

„Traditsiooniliselt tuuakse septembrikuu viimasel nädalavahetusel rahva ette hetke kuumimad autouudised ning pakutakse meeldivaid emotsioone kõigiks kolmeks messipäevaks – sel aastal ootame messile enam kui 14 000 külastajat“, ütleb Tartu Motoshow projektijuht Margus Kikkul. Kikkuli sõnul on näituse kõrval Motoshow vaieldamatult tähtis osa proovisõiduala, mis on iga aastaga üha populaarsem. Proovisõidualal on tänavu 50 erinevat autot, sealjuures suurel hulgal uudismudeleid, mida liikluses veel ei näe.

Väliterritooriumil proovisõidu alal asetseval ŠKODA väljapanekul on huvilistel võimalik testida laia valikut ŠKODA mudeleid: Uus Octavia Combi G-TEC CNG, Octavia HB, Superb, Yeti ning Rapid Spaceback. Läheneva talvehooaja ootuses saavad huvilised proovile panna nelikveolise ŠKODA Yeti 4x4 sõiduomadusi.

ŠKODA Motoshow siseekspositsiooni leiavad külastajad A-halli keskelt.

Tartu Motoshow toimub Tartu Näitused messikeskuses aadressil Kreutzwaldi 60, Tartu ning on avatud:
Reedel 26. septembril 11.00-18.00
Laupäeval 27. septembril 10.00-18.00
Pühapäeval 28. septembril 10.00-16.00