Tallink Takso soetas maagaasi kütusena kasutavad taksod

Lisatud 02.11.2016

“Takso sõidab ühe ööpäevaga linnas maha sadu kilomeetreid, maagaasil sõitev takso teeb seda linnaõhku ja keskkonda säästvalt. Maagaasi sõiduk on tavaliselt küll mõnevõrra kallim, kuid maagaas on seevastu kütusena odavam ning loodame, et investeering tasub ära,” märkis Tallink Takso juhatuse liige Tõnu Uusmaa.

“Plaanime aasta lõpus ja järgmise alguses mõned maagaasi taksod veel täiendavalt juurde soetada eesmärgiga viia vähemalt kümnendik meie kahesajast taksost juba järgmisel aastal maagaasile,” tähendas Uusmaa.

Kuna surugaasi auto gaasimahuti on põhja all, siis on ka sõidukite pagasiruumi maht võrreldes tavalise mudeliga sama. Taksod saavad tankida Eesti Gaasi kahes Tallinnas paiknevas maagaasitanklas, Mustamäel Akadeemia teel ja Lasnamäel Suur-Sõjamäe tänaval. Lähikuudel avab Eesti Gaas Tallinnas ka kolmanda tankla. AS Tallink Takso kaubamärkide Tallink Takso, Tallink Taksobuss ja Takso24 all sõidab ligi 200 autot.

AS Tallink Takso sõidukite keskmine vanus on vaid üks aasta, autod on automaatkäigukasti, nahksisu ja kaasaegse turvavarustusega ning kõik ühtse äratuntava välimusega kollast värvi. Maagaasil sõitvad Tallink Takso sõidukid saavad lisaks vastava erimärgistuse.

AS Tallink Takso omanikud on AS Infortar ja laevandusfirma AS Tallink Grupp.​​
------------------------------------------------------------------------------------------------

2.november 2016, Tarmo Riisenberg, www.auto24.ee