Roheline tuli uuele Fabia R5-le

Lisatud 13.04.2015

Hea uudis Škoda jaoks: Rahvusvaheline Autoliit, autospordi kõrgeim instants, andis loa Škoda Fabia R5-e kasutamiseks rallispordis. Uus mudel saab nüüd jätkata Tšehhi autotootja autospordi edulugu, mis on tänaseks kestnud juba 114 aastat. Uue generatsiooni Fabia mudelil baseeruv Fabia R5 vahetab välja Škoda ajaloo seni edukaima ralliauto Fabia Super 2000.

Škoda uus võistlusauto on täis uusimat tehnoloogiat. Kui Fabia Super 2000 jõuallikaks oli kaheliitrine vabalthingav bensiinimootor, siis Fabia R5 on vastavalt FIA nõuetele varustatud 1,6-liitrise turbomootoriga. Auto on nelikveoline, viiekäigulise järjestiklülitusega käigukasti ja McPherson-vedrustusega. Škoda pühendas 15 kuud intensiivset arendustööd ainuüksi auto seadistamiseks, et tagada ultramoodsate tehniliste komponentide laitmatu koostöö.

Tšehhi rallisõitja Jan Kopecký, Euroopa meister Esapekka Lappi, legendaarne Freddy Loix ja mitmekordne Austria meister Raimund Baumschlager andsid samuti oma panuse auto väljaarendamisse. Erinevates riikides, erinevatel teekatetel ja ilmastikuoludes läbiti umbkaudu 10 000 testkilomeetrit – Škoda Fabia R5 läbis kõik katsed edukalt.

Rallitiimide poolt on uue Fabia R5-e vastu juba suurt huvi üles näidatud. Pole ka ime – tema eelkäija Škoda Fabia Super 2000 oli üliedukas, võites kuue aasta jooksul kokku ligi 50 rallit. Uue mudeliga on Škodal kavas seda edulugu jätkata.