Kõige säästlikuma auto testi võitis ŠKODA Octavia

Lisatud 17.01.2013

SEB Liising korraldas keskkonnasäästlike autode testisõite, et valida erinevate keskkonnasõbralike automarkide hulgast keskmise kütusekulu põhjal välja kõige ökonoomsem.

Testisõidul osalenud autodest tuli võitjaks ŠKODA Octavia, mis suutis 23-kilomeetrise linna- ja maanteesõidu läbida keskmise kütusekuluga 3,35 liitrit 100 kilomeetri kohta.
 
Testis osalesid kuni seitsmekohalised sõiduautod. ŠKODA Octavia järel tuli teiseks Renault Scenic, mis edestas napilt Mazda 2, tulemused vastavalt 4,4l/100km ja 4,5 l/100km, mis on poole vähem kui mittekeskkonnasäästlikel autodel keskmiselt.
 
«Arvamus, et mida väiksem auto, seda ökonoomsem, ei pea paika. SEB ökonoomseima sõiduauto test näitas, et ka keskklassi mõõtu pereauto võib üllatada väga madala kütusekuluga. 3,4l/100km tähendab, et pere kulutab 100 kilomeetri läbimiseks hetke kütusehindade juures umbes 4,6 eurot. Tavaline pereauto võib sama maa läbimiseks kulutada 10-11 euro eest kütust ehk kokkuhoid on märkimisväärne,» lausus SEB Liisingu juht Ainar Leppänen. Arvestades, et keskmiselt sõidab liisinguklient aastas 30 000 km on keskkonnasäästliku auto omaniku võit Leppäneni kinnitusel ainuüksi kütusekulult kuni 1 900 eurot aastas.
 
Üks eesmärkidest oli näidata automüüjate poolt pakutavate autode kütusekulu Eesti teeoludes. Osa võtsid Motoshowl eksponeeritavate autode müüjad, kellel oli võimalus enda pakutavate autode tegelikku kütusekulu messikülastajatele tutvustada.
 
Esimesel päeval sõitis automüüja koos SEB kaasreisijaga, teisel päeval oli automüüja autos üksi. Kõige suuremat kütusekulu näitas bensiinimootoriga Mazda automaatkäigukastiga neljarattaveoline maastur, mille kütusekulu oli kahe päeva kokkuvõttes siiski 5,9l/100 km.
 
Kõige väiksema kütusekuluga neljarattaveoline maastur oli Subaru XV (2,0 – D – manuaal), mille kütusekulu testis tundus lausa uskumatu 3,6l/100 km.
______________________________
Allikas: www.e24.ee  08.01.2013