Anvar Samost - Superbi plahvatust oodates

Lisatud 13.04.2015

Tšehhide Škoda Auto müüs mullu esimest korda ettevõtte 120aastase ajaloo vältel üle miljoni sõiduki. Tõus 2013. aasta 920 800 autolt oli 12,7 protsenti, mis selles tööstusharus on kõva tasemenäitaja.

Eesti tänavatel ringi vaadates võiks arvata, et enamik või vähemalt suur osa neist uutest Škodadest on müüdud Eestis.(Octavia oli mullu siin kõige populaarsem uus auto.) Sarnane pilt vaatab juba vastu ka Skandinaavias, Saksamaal ja Suurbritannias, Kesk-Euroopast rääkimata.

Samas ei ole enam ammu tegemist margiga, mis müüd vaid madala hinna toel. Hinnad on tõusnud Volkswageni grupi kallimate brändidega võrreldavaks ning samas võidab Škoda järjest kõikvõimalikke teste.
Niisiis, kui veebruari lõpus ilmusid esimesed pildid ja videod uuesti Superbist, siis oli isegi väga ootuspärane, et tuhanded autohuvilised vaatasid neid ka Eestis iga nurga alt. Vaatasin midagi.

Superb on Škoda põhimudelitest see, millel on seni alati olnud arenguruumi. Kui esimene põlvkond oli selge Passati kloon, siis teise disain ei olnud kahjuks kõige õnnestunum. Sellest hoolimata valisid paljud ajakirjad Superbi parimaks suureks pereautoks ja mõni isegi parimaks esindusautoks. Viisakalt öeldes on hämmastav, et Eesti valitsuse ministrid sõidavad ikka veel Mercedeste ja Audidega.

Kolmanda põlvkonna Superbi disaini kallal ei ole enam midagi norida. Tegemist on vähemalt fotode alusel otsustades heade proportsioonide ja kauni joonega autoga, mis ei jäta ühegi nurga alt odavat muljet.

Ootamatu on siiski huvi, mis isegi autode tarbeesemena kasutajate hulgas uue Superbi vastu selgelt olemas on. Olen ei tea mitmenda järjestikuse Škoda omanikuna pidanud viimastel nädalatel vastama muidu autoteemadel ükskõiksete tuttavate küsimustele selle margi kohta ja just uue Superbi pärast. Inimestele meeldib see auto.

Kokkuvõttes ennustan: Octavia-plahvatuse järel on Eestis oodata Superbi-plahvatust. Vastupidisel juhul saame teada, kui suur suto on eestlaste igapäevaelu jaoks liiga suur.

Registreeru uue Superbiga proovisõidule SIIN.
Loe uue Superbi kohta rohkem infot SIIN.
---------------------------------------------------------
Autor: Anvar Samost, poliitik. Autoleht, märts 2015.